Telefon:

+48 508 429 031

Lokalizacja:

ul. Belwederczyków 8 31-242 Kraków Polska

CHIP TUNING

Chip tuning to podnoszenie mocy i momentu obrotowego samochodu przez modyfikację oprogramowania jednostki sterującej silnika.

Oryginalne oprogramowanie samochodu jest tak zestrojone aby utrzymać silnik w jak najlepszej kondycji bez względu na to w jaki sposób samochód jest technicznie obsługiwany (zwiększenie marginesu bezpieczeństwa w przypadku zastosowania złych lub niewłaściwych środków eksploatacyjnych). Ma też, o ile nie głównie za zadanie dostosować pojazd do zachowania wymogów homologacji, ekologii oraz umieścić samochód w określonych ramach podatkowych (w niektórych krajach podatek jest opłacany od mocy samochodu). Dla przykładu samochód Alfa Romeo JTD z ta samą jednostką napędową ukazywał się z mocami 136KM i 140 KM w zależności od kraju docelowego.

Modyfikacja oprogramowania przede wszystkim zwiększa dynamikę, a to pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa. Samochód lepiej reaguje na gaz, uzyskuje lepsze przyspieszenia (zwiększenie momentu obrotowego). Oczywiście rośnie też moc, a ta przekłada się bezpośrednio na prędkość maksymalną pojazdu. W większości przypadków zmniejsza się też spalanie.

Do modyfikacji można przystąpić jedynie wtedy gdy samochód, a głównie jego silnik wraz z osprzętem jest całkowicie sprawny. Wszelkie niesprawności dyskwalifikują jednostkę. Wszelkie modyfikacje są wykonywane indywidualnie dla danej jednostki.

Chip tuning JTD, JTDm, TiD, TTiD, TDI, CDTI, TDCI, DCI, HDI, CDI, TFSI, TSI, TBI. Wyłączanie EGR, DPF, DTC, NOX, Lambda, klap wirowych. Modyfikacja dawki startowej oraz inne